اريكسن موزيك
آهنگ جديد ايراني

تايلند به خاطر شرايط تفريحي و طبيعت شگفت انگيزش به يكي از محبوب‌ترين مقاصد گردشگري جهان تبديل شده است. سرزمين‌هاي رؤيايي كه در تايلند وجود دارد را شايد فقط در قاب عكس‌ها ديده باشيد. درياي زلال و شفاف، جنگل‌هاي انبوه و سواحلي با ماسه‌هاي نرم و درخشان چيزي نيست كه همه جا كنار هم پيدا شود. در تايلند شما با يك فرهنگ كاملا متفاوت آشنا مي‌شويد. مي‌توانيد ماجرا جويي كنيد و حتي براي كشف دنياي ناشناخته به اعماق دريا برويد. اما يك نقطه تايلند از همه مشهورتر است. جزيره‌اي بزرگ در جنوب غربي اين كشور كه همه نام آن را مي‌دانند. بله درست حدس زديد، جزيره پوكت تايلند!


جزيره پوكت بي‌شك يكي از بهشت‌هاي روي كره زمين است كه انسان به آن قدم مي‌گذارد. اگر از هواي نسبتا گرم آن بگذريم، مناظر طبيعي شگفت انگيزي كه مي‌توان مشاهده كنيد در هيچ جاي دنيا يافت نمي‌شود. اينجا بهترين محل براي گذراندن تعطيلات است. براي سفر به پوكت ابتدا شما بايد ويزاي كشور تايلند را تهيه كنيد. براي گرفتن ويزا لازم است به صورت شخص در سفارت اين كشور حضور پيدا كنيد. مراحل صدور ويزاي گردشگري حدود يك هفته كاري زمان مي‌برد و هزينه آن حدود ۳۵ يورو است.

 


واحد پول تايلند 

واحد پول كشور تايلند بات است كه با علامت اختصاري THB شناخته مي‌شود، امروز در مرداد ماه ۱۳۹۷ هر بات معادل ۳۱۷ تومان است. براي سفر به اين كشور در اين شرايط ارزي بهتر است كه پول خود را به بات تبديل كنيد. چون تهيه دلار براي شما گران‌تر خواهد شد.

پوكت كجاست، راهنماي سفر به پوكت تايلند


هزينه‌هاي سفر به پوكت

تور‌هاي گردشگري معمولا در تمامي سال برنامه‌هاي خاصي را براي اين مقصد محبوب در نظر دارند كه معمولا بين ۵ تا ۱۰ ميليون تومان بسته به شرايط تور، هتل و تعداد روز اقامت هزينه دارد. اما اگر بخواهيم هزينه‌ها را براي سفر انفرادي حساب كنيم بايد بگوييم شما اول نياز به بليط هواپيما داريد. براي تهيه بليط هواپيما از تهران به پوكت از ۴ ميليون تومان شروع مي‌شود.ما براي شما مطمن ترين و جذاب ترين سفر به پوكت رو با تور پوكت نوروز 98 سلام پرواز رو بهتون معرفي ميكنيم !

تهيه سيم كارت

اما زماني كه شما وارد پوكت مي‌شويد براي استفاده از تلفن همراه بهتر است به جاي رومينگ، از سيم‌كارت‌هاي داخلي كشور تايلند استفاده كنيد. در همان فرودگاه و اكثر فروشگاه‌هاي شهر سيم‌كارت به راحتي و با هزينه بسيار پايين وجود دارد كه تهيه آن بسيار آسان است. خوشبختانه اين سيم كارت‌ها به اينترنت پر سرعت متصل هستند و مدل مسافرتي آن‌ها براي ۷-۱۰ و ۳۰ روز فعال خواهد بود.

پوكت كجاست، راهنماي سفر به پوكت تايلند


آب و هواي پوكت

پوكت به خاطر شرايط جغرافيايي و قرارگيري آن در نزديكي خط استوا، در تمام طول سال داراي يك نوع آب و هواي گرم و مرطوب است. در واقع بيشتر اوقات دماي هواي اين جزيره حدود ۳۰ درجه بالاي صفر است و رطوبت نيز معمولاً از ۵۰ درصد فراتر مي‌رود. براي همين است كه شما با شرايط آب و هواي كمي سختي مواجه خواهيد شد. يك نكته بسيار مهم ديگر كه بايد به خاطر داشته باشيد اين است كه هواي پوكت بيشتر اوقات باراني است. پس شما بايد ضمن آنكه براي اين سفر لباس‌هاي خنكي همراه خود مي‌بريد. همچنين براي مقابله با باران‌هاي شديد آن نيز آمادگي داشته باشيد. نكته ديگري كه بايد درباره اين سفر بدانيد اين است كه به دليل شرايط جغرافيايي و آب و هوايي اين منطقه، حشرات مزاحم زيادي در هواي آن وجود دارند كه شما را آزار مي‌دهند. براي رهايي از دست آن‌ها از حشره كش‌هاي مخصوص كه در فروشگاه‌هاي شهر فروخته مي‌شود تهيه كنيد و هميشه آن را همراه خودتان داشته باشيد.

پوكت كجاست، راهنماي سفر به پوكت تايلند


هزينه اقامت

بعد از اينكه به پوكت رسيديد بايد در يك هتل مستقر شويد. هزينه يك شب اقامت در يك هتل ۳ ستاره حدود ۱۰۰ هزار تومان، هتل ۴ ستاره ۲۰۰ هزار تومان و هتل ۵ ستاره تا ۵۰۰ هزار تومان است. اما اگر قصد داشته باشيد به صورت گروهي يك خانه در شهر پوكت اجاره كنيد قيمت‌ها به اين صورت است كه اجاره يك آپارتمان ۱ خوابه ۱۳ هزار بات و آپارتمان ۳ خوابه ۲۵ هزار بات است كه البته اگر شما خانه را در خارج از شهر كرايه كنيد حدود ۳۰ درصد مي‌توانيد هزينه كمتري بپردازيد.

هزينه حمل و نقل 

اما يكي ديگر از هزينه‌هاي مهم، هزينه حمل و نقل شهري است. در شهر پوكت و كلا كشور تايلند ماشين‌هاي بسيار كوچك قرمزي وجود دارند كه به آن‌ها توك توك مي‌گويند، هزينه استفاده از آن‌ها بين ۴۰ تا ۱۰۰ بات است و از نظر قيمتي مناسب‌ترين وسيله براي سفر درون شهري هستند. همچنين شما مي‌توانيد از اتوبوس‌هايي كه سانگسيو نام دارد نيز استفاده كنيد اين اتوبوس‌هاي عمومي اگر به رنگ آبي باشند هزينه بليط آن‌ها ۴۰ بات و اگر صورتي باشند ۱۵ بات است. اما اگر بخواهيد كمي ولخرجي كنيد و يك ماشين شخصي كرايه كنيد، هزينه آن حدود روزي ۱۲۰۰ بات است. همچنين هزينه سوار شدن در قائل كنار دريا نيز ساعتي ۵۰۰ بات است.

پوكت كجاست، راهنماي سفر به پوكت تايلند


هزينه غذا

فرهنگ غذايي تايلند يك فرهنگ خاص و جالب است، شايد خيلي از غذا‌هاي اينجا به مذاق شما خوش نيايد، اما امتحان كردن آن‌ها بد نيست، زيرا نمونه چنين غذا‌هايي را در هيچ كجاي ديگر نمي‌توانيد پيدا كنيد. در اين شهر غذا‌هاي خياباني زيادي وجود دارند، هر جا كه برويد عده‌اي روي چرخ دستي‌هايي در حال فروش غذا هستند؛ اگر مي‌خواهيد هزينه‌ها را كنترل كنيد بهتر است از آن‌ها غذا بخريد، هزينه پرداختي شما در اين صورت زير ۴۰ بات خواهد بود. رستوران‌هاي شلوغ و ارزان قيمتي هستند كه مي‌توانيد با پرداخت ۶۰ بات يك غذاي نسبتاً خوب بخوريد. اما اگر بخواهيد مثلاً از يك برند معروف مانند مك دونالد ساندويچ تهيه كنيد بايد حدود ۲۰۰ بات هزينه كنيد.

هزينه تفريحات 

اما مهمترين بخش سفر به پوكت، شركت در تفريحات مختلف و هيجان انگيز آن است كه باعث مي‌شود شما خستگي چندين ساله كاري خود را رفع كنيد و خاطراتي شاد و جذاب را براي خودتان به ارمغان بياوريد. اما هزينه اين تفريحات چقدر است؟ در پوكت تور‌هاي داخلي وجود دارد كه شما را به گشت و گذار در جزيره‌هاي خاص آن مي‌برد، جزيره‌هايي محاصره شده با دريا كه انبوه درختان سر به فلك كشيده و جانواران مختلف آن يك حس شگفت انگيز را براي شما ايجاد مي‌كنند، هزينه استفاده از اين تور‌ها حدود ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ بات است. اگر هم بخواهيد در ساحل درياي شفاف و نقره‌اي پوكت غواصي كنيد بايد بين ۱۹۰۰ تا ۴۰۰۰ بات به پردازيد. همچنين استفاده از سافاري در جنگل حدود ۲۰۰۰ بات برايتان خرج برمي‌دارد. اگر در ساحل باشيد و خوب به اطراف نگاه كنيد، فيل‌هايي را مي‌بينيد كه آماده سوار كردن شما هستند هزينه فيل سواري نيز بين ۴۰۰ تا ۱۴۰۰ بات است.

پوكت كجاست، راهنماي سفر به پوكت تايلند


مناطق گردشگري پوكت

اين جزيره جذاب تايلندي، آنقدر مناطق مختلف تفريحي و طبيعي جذابي دارد كه هيچ كس قادر به معرفي همه آن‌ها نيست. ما سعي كرديم در ادامه مهمترين مناطق گردشگري پوكت را به شما معرفي كنيم تا در زمان كوتاهي كه در اين شهر اقامت داريد بتوانيد با تنوع بالا از ديدن آن‌ها لذت ببريد.

محل سنتي يا قديمي شهر

محله قديمي پوكت كه به آن old town مي‌گويند شمال ساختمان‌ها و خانه‌هايي است كه در گذشته دور و به شكل و شمايل سنتي در آن ساخته شده اند. خانه‌هايي با معماري ساده و جالب، خيابان‌هاي باريك و معابد كوچك كه در گوشه و كنار آن ديده مي‌شوند. در اين منطقه فروشگاه‌هاي وجود دارد كه صنايع دستي مردمان بومي را مي‌فروشند. اينجا بهترين محل براي مزه كردن غذاي محلي پوكت است.

پوكت كجاست، راهنماي سفر به پوكت تايلند


روستاي روي آب koh panyee

اما اگر هنوز هم به ديدن مناطق سنتي زندگي مردم علاقه داريد. پيشنهاد ما ديدن روستاي عجيب و جالبي است كه خانه‌هاي آن روي آب بنا شده است. همه خانه‌ها اينجا چوبي است و با پايه‌هاي بلندي كه درون آب فرورفته و روي آن خانه‌ها بنا شده اند. ساير خانه‌ها هم با راه‌رو‌هاي باريك چوبي به يك ديگر متصل هستند و در جلوي درب آن‌ها بجاي ماشين، قايق‌هايي پارك مي‌شود كه مردم با آن‌ها رفت و آمد مي‌كنند. در اينجا مي‌توانيد با مردم محلي غذا بخوريد و يا صنايع دستي را كه در خانه‌هايشان درست مي‌كنند به عنوان سوغاتي خريداري كنيد.

پوكت كجاست، راهنماي سفر به پوكت تايلند


معبد زيباي چالونگ

يكي از چيز‌هايي كه در بدو ورود به اين كشور به چشم مي‌خورد، تفاوت بسيار زياد فرهنگي بين ايران و تايلند است. تفاوتي كه حتي در شكل ساختمان‌ها نيز به راحتي ديده مي‌شود. حالا كه تا اين منطقه از جهان آمده‌ايد، حتماً بايد معابد زيبا آن را نيز ببينيد. در فاصله ۸ كيلومتري مركز پوكت؛ معبد بودايي چالونگ قرار گرفته است كه از معماري جذاب و فضاي سبز زيباي كه در اطراف آن قرار دارد مي‌توانيد حس عجيبي دريافت كنيد. بازديد از معبد براي عموم آزاد است و پيشنهاد مي‌كنيم كه حتماً آن را در برنامه خود قرار دهيد.

پوكت كجاست، راهنماي سفر به پوكت تايلند

براي مشاهده ادامه مطلب " اينجا " كليك كنيد ...!

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۴۰:۱۵ ] [ ملودي ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 16
دیروز : 30
افراد آنلاین : 1
همه : 5270
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ /  گیربکس اتوماتیک خرید از بانه / قیمت گوشی سامسونگقیمت گوشی آیفونخرید لپ تاپ استوک / انجام پروژه متلب / چگونه جذب خود کنیم / قالیشویی در رشت / انجام پروژه های متلب /سایت ایرونی / عکاسی صنعتی / بازی اندروید / آموزش فتوشاپ / telegram channel subscribers / چت روم / خرید آبنما خانگی /  قیمت آجر / خدمات گرافیک فیلابی / دستگاه حضور و غیاب / باران چت