اريكسن موزيك
آهنگ جديد ايراني

استانبول يكي از زيباترين شهرهاي تركيه و مقصدي بي‌نظير براي گشت‌وگذار و سفر است. زيبايي‌هاي اين كشور و مردم مهمان‌نواز آن شما را محسور خود خواهند كرد. هرچه بيشتر در خيابان‌هاي استانبول قدم بزنيد، بيشتر عاشقش مي‌شويد.

اگر اولين‌بار است كه به استانبول سفر مي‌كنيد، توصيه مي‌كنيم حداقل ۵ روز در اين شهر بمانيد تا بتوانيد از بيشتر نقاط اين شهر باستاني لذت و بهره‌ي كامل را ببريد. البته اگر مي‌خواهيد به‌طور كامل، استانبول و اطراف آن را ببينيد، بهتر است اتاقي به مدت ۱۰ روز در هتل رزرو كنيد.

استانبول شهر بزرگي است و جمعيت آن تا سال ۲۰۱۷ معادل ۱۵,۰۲۹,۲۳۱ بوده است. استانبول به بزرگي ديگر پايتخت‌هاي اروپايي است؛ اما در مقايسه با بيشتر آن شهرها، استانبول بسيار ارزان‌تر است. اگر برنامه‌ريزي خوب و دقيقي براي رفتن به استانبول داشته باشيد، مطمئن باشيد از سفر خود لذت خواهيد برد. در ادامه نكاتي كه بايد قبل از رفتن به استانبول بدانيد را، برايتان شرح خواهيم داد و همچنين براي سفر سريع تر شما ميتونيد تور لحظه آخري استانبول رو استفاده كنيد.

چگونه به استانبول برويم و چگونه از آن خارج شويم؟

استانبول

مي‌توانيد با اتوبوس، قطار يا هواپيما به استانبول برويد. اين تصميم شما است كه با كدام روش راحت‌تر هستيد. تقريبا تمامي شركت‌هاي هواپيمايي بزرگ، براي فرودگاه‌هاي آتاتورك و صبيحا تركيه پرواز دارند. شركت هواپيمايي تركيه نيز روابط خوبي با ديگر شركت‌هاي هواپيمايي سراسر جهان دارد. قبل از سفر مي‌توانيد قيمت بليط هواپيما را نيز به‌صورت اينترنتي بررسي كنيد.

گزينه‌ي ديگر براي سفر به استانبول، استفاده از تور است. تور مي‌تواند هزينه‌هاي شما را تا حد زيادي كاهش دهد. كجارو در پيدا كردن تور استانبول به شما كمك مي‌كند. مي‌توانيد فهرستي متنوع از تورهاي استانبول كه از طرف آژانس‌هاي گردشگري مختلف ارائه مي‌شود را در كجارو ببينيد، قيمت‌ها را مقايسه كنيد و در نهايت تور استانبول ارزان پيدا كنيد.

اگر مي‌خواهيد تجربه‌اي منحصربه‌فرد از سفر به استانبول كسب كنيد، مي‌توانيد با قطار به اين شهر برويد. براي رفتن به استانبول يا آنكارا، مي‌توانيد پس از تهيه‌ي بليط قطار، از تهران روانه‌ي اين شهر شده و از مسير زيباي مرزي لذت ببريد.

رواديد و امور مهاجرتي

از آنجايي كه قصد سفر به يك كشور خارجي را داريد، قبل از اين كار، بايد بدانيد براي سفر به تركيه چه مداركي نياز داريد. تركيه جزو كشورهايي است كه شهروندان ايراني براي سفر به آن نيازي به ويزاي تركيه ندارند. اما قطعا پاسپورت جزو مواردي است كه بايد در تمام سفرهاي خارجي همراهتان باشد. به ياد داشته باشيد تمامي مدارك مورد نياز خود براي سفر به تركيه را همراه داشته باشيد تا اولين سفرتان به اين كشور، تبديل به خاطره‌اي تلخ نشود.

در استانبول، كجا اقامت كنيم؟

استانبول

استانبول پر از هتل، مهمانسرا و سوئيت است. همه نوع اقامتگاهي در اين شهر وجود دارد؛ از ارزان‌ترينشان گرفته تا هتل‌هايي با قيمت‌هاي نجومي. قطعا بايد حواستان باشد كه بهترين مكان با كمترين هزينه را انتخاب كنيد. وب‌سايت‌هاي بسياري وجود دارند كه نرخ اقامت در هتل‌هاي استانبول را ثبت كرده‌اند. براي پيدا كردن بهترين هتل هاي استانبول هم مي‌توانيد از كجارو كمك بگيريد. فهرست كاملي از هتل‌هاي اين شهر را در كجارو ببينيد، قيمت‌ها را مقايسه كنيد و نظرات ساير كاربران در اين زمينه را بخوانيد تا بتوانيد بهترين گزينه را با توجه به بودجه خودتان انتخاب كنيد.

حتي مي‌توانيد از دوستان يا اقوامي كه قبلا به استانبول رفته‌اند نيز در اين زمينه كمك بخواهيد. مكان‌هايي مانند سلطان‌احمد، بي‌اوغلو و ميدان تقسيم براي رزرو هتل مناسب هستند. تمامي اين مكان‌ها، مملو از رستوران و غذاي خياباني بوده و نواحي امني براي اقامت محسوب مي‌شوند.

منبع : https://www.zoomit.ir/2019/2/6/312509/things-know-before-travel-istanbul/


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۴۵:۱۰ ] [ ملودي ] [ نظرات (0) ]

بخش روانشناسي هر كتاب‌ فروشي كتاب‌هاي بسيار متنوعي از موضوعات و علايق را شامل مي‌شود، چه اين كتابفروشي آنلاين باشد چه يك كتابفروشي در همسايگي‌تان فرقي ندارذ. اگر دوست داريد دانش‌تان را در اين زمينه گسترش دهيد، مي‌توانيد كتاب‌هاي پيشنهادي ما را با كتاب‌هاي خودتان قياس كنيد. ما به دليلي خاص اين كتاب‌ها را انتخاب كرديم. آن‌ها به‌طور گسترده در دسترس همه هستند و در تقريبا هر كتابخانه يا كتابفروشي مي‌توانند يافت شود. آن‌ها موضوعات بسيار متنوعي را شامل مي‌شوند. ما دوست داشتيم آثار برتر روانشناسي را با توجه به ترتيب تاريخي و اهميت‌شان فهرست كنيم. برخي از اين آثار معاصرند اما امروزه به خاطر اهميت‌شان به يك اثر كلاسيك بدل شده‌اند. در اين مطلب 8 كتاب روانشناسي كه بهتر است شما نيز بخوانيد را به شما معرفي مي كنيم.

 

8 كتاب روانشناسي كه بهتر است شما نيز بخوانيد

۱- زيگموند فرويد، تعبير روياها (۱۹۰۰)

8 كتاب روانشناسي كه همه بايد بخوانند

نمي‌توان از اين فهرست با كتابي غير از اين اثر فرويد شروع كرد چراكه امروزه كلاسيك‌ترين اثر روانشناسي تمام تاريخ است. كار عظيم فرويد روانشناسي را به مرحله‌اي تازه وارد مي‌كند و يك جهان متفاوت پيش چشم ما مي‌گذارد. مطالعه‌ي تعبير روياها آسان نيست. همين‌طور نبوغ فرويد نه صرفا در ذهن تحليلي‌اش بلكه در علايق متنوع فكري‌اش است. در اين كتاب با دستورالعملي ساده براي رفتار و زندگي مواجه نمي‌شويم. نمي‌توانيد با اين كتاب بينشي درباره‌ي روياهاي شخصي‌تان به دست بياوريد. او طي اثر مسيرهاي مختلف ايد، اگو، و سوپراگو را گسترش مي‌دهد و نقشه‌اي از روان انساني ترسيم مي‌كند. داستان‌هاي سرگرم‌كننده‌ي زيادي درباره‌ي تحليل‌هاي فلسفي فرويد وجود دارند. او با جزئيات تمام روياهاي خودش و ديگران را به چيزهاي مختلف ربط مي‌دهد. فرويد با تداعي آزاد شروع مي‌كند و به فهم معنايشان در رويابين‌ها مي‌رسد. همين‌كه چند صفحه‌ي ابتدايي را خوانديد، حس خواهيد كرد كه چرا نمي‌توانيد يك رويا را به‌سادگي به يك فرمول مشخص ربط بدهيد.

 
 
 

۲- چارلز ام دوهيگ، قدرت عادت (۲۰۱۲)

كتاب روانشناسي قدرت عادت

من طي تمام حرفه‌ام روانشناسي خواندم اما بعد از خواندن اين كتاب حس مي‌كردم كه مي‌توان اين حوزه را به نحوي كاملا متفاوت و تازه درك كنم. اين اثر روانشناسي براي شخص من بسيار آموزنده بود. قطعا هر كسي در عرصه‌ي روانشناسي درباره‌ي شروط كلاسيك روان چيزهايي مي‌داند، حال چه يك دانشجوي ساده باشيد و چه يك پژوهشگر برجسته. همه‌مان از نقش روان در درمان برخي از مطلوب‌ترين و غيرمطلوب‌ترين رفتارها، عمل‌ها، اعتيادها، و انديشه‌ها اطلاع داريم. اما ديدن اين اصول رفتاري هميشه آسان نيست. دوهيگ فرايند اوليه‌ي رمان را به عادت ربط مي‌دهد. او توضيح مي‌دهد كه چطور عادت در زندگي‌هاي عادي هرروزه‌مان نقش دارند. مثلا چرا در فلان ساعت هر بعدازظهر بايد كلوچه بخوريد؟ چرا نمي‌توانيد از كنار يك فروشگاه رد شويد و چيزي از آنجا خريد نكنيد؟ چطور مي‌توانيد به عادت بازي‌هاي ويدئويي‌تان در شب‌ها خاتمه بدهيد؟ بهتر است اين كتاب را براي تحليل روان خودتان بخوانيد تا دريابيد كه عادت‌ها چقدر ساده در زندگي‌تان جريان دارند و حواس‌تان به آن‌ها نيست. پس از مطالعه‌ي كتاب نه تنها به شناختي بهتر از خودتان و اعتيادهاي رواني و رفتاري‌تان مي‌رسيد بلكه ياد مي‌گيريد چطور آن عادت‌ها را كنار بگذاريد و به سطحي تازه وارد شويد. اين اثر بينش تازه‌اي از ساده‌ترين و پايه‌ترين موضوعات زندگي‌تان به شما مي‌دهد.

۳- كارت هورني، شخصيت روانرنجور زمانه‌مان (۱۹۳۷)

كتاب روانشناسي شخصيت روانرنجور زمانه‌مان

آيا وقتي عنوان اين كتاب را مي‌بينيد حس مي‌كنيد كه عبارت زمانه ما قطعا بايد براي همين امروز باشد؟ گرچه كتاب در ۱۹۳۷ منتشر شده است اما بايد اذعان كرد كه شخصيت‌هاي روانرنجور همواره وجود داشته‌اند و همواره وجود خواهند داشت. او اين كتاب روانشناسي را به زباني عاميانه و براي همگان مي‌نويسد. به همين دليل ناشر از او مي‌خواهد تا عبارت زمانه‌ي ما را در عنوان كتاب بگنجاند. مهم‌ترين دستاورد كتاب روانشناسي هورني كليت آن است. از ديد ما يك نفس كاذب يا يك خود دروغين براي خودمان مي‌سازيم تا احساسات‌مان از اضطراب و ناامني را پوشش دهيم. مثلا امكان دارد حس كنيد به اندازه‌ي آدم‌هاي دوروبرتان باهوش نيستيد اما دوست نداريد وضعيت به همين منوال پيش برود. در نتيجه پيش دوستي مي‌رويد كه هم از شما برتر است و هم به او اطمينان داريد. با اين كار نه تنها هيچ بينش روانشناختي از خودتان به دست نمي‌آوريد بلكه اعتبارتان را هم نزد آن دوست از دست مي‌دهيد. همچنين امكان دارد تمام فرصت‌هاي لازم براي پيشرفت يك خودشناسي مناسب را هم ناديده بگيريد. دليلش اين است كه شما از شكست‌خوردن مي‌ترسيد. شما نگران‌ايد كه كارتان را با اين وضعيت از دست بدهيد. در نتيجه عمل‌هاي شما نشان مي‌دهند كه خودتان را دست كم گرفته‌ايد. و اين رفتار نشانه‌ي يك روانرنجوري عصبي است. تنها اميد شما در اين است كه خود واقعي‌تان را كشف كنيد و آن را از خود دروغين‌تان متمايز كنيد تا در نتيجه به يك زندگي مقبول برسيد.

براي مشاهده ادامه ليست بهترين كتاب هاي روانشناسي " اينجا " كليك كنيد ..!


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۲:۲۰ ] [ ملودي ] [ نظرات (0) ]

خوردن عسل قبل از خواب چه فوايدي دارد؟

عسل طبيعي فوايد شگفت انگيزي دارد و معمولا خوردن آن قبل از خواب پيشنهاد مي شود. عسل باعث مي شود كبد گليكوژن لازم را براي شب توليد كند. وقتي قبل از خواب عسل مي خوريد مغز در حالت جستجو براي سوخت قرار مي گيرد.

عسل به داروي طلايي طبيعت معروف است. به اعتقاد بعضي ها نبايد از ساعت 7 عصر به بعد عسل بخوريم اما برخي از پزشكان اروپايي براي داشتن خواب بهتر و آرام تر يك ليوان شير گرم با يك قاشق عسل را توصيه مي كنند.

علاوه بر آن ها مكزيكي ها نيز نوشيدن چاي بابونه با يك قاشق چاي خوري عسل قبل از خواب تجويز مي كنند و به اعتقاد چيني ها نيز هر شب قبل از خواب بايد يك قاشق عسل خورده شود. و اما دلايلي كه خوردن عسل قبل از خواب پيشنهاد مي شود به شرح زير است.خوردن عسل

خوردن عسل

 

خوردن عسل

چرا بايد عسل را قبل از خواب بخوريم؟

 

فوايد خوردن عسل قبل از خواب:

شب ها بهتر مي خوابيد

عسل طبيعي فوايد شگفت انگيزي دارد و معمولا خوردن آن قبل از خواب پيشنهاد مي شود. عسل باعث مي شود كبد گليكوژن لازم را براي شب توليد كند. وقتي قبل از خواب عسل مي خوريد مغز در حالت جستجو براي سوخت قرار مي گيرد. عسل نيز با افزايش سطح انسولين و آزاد كردن تريپتوفان به مغز كمك مي كند.

تريپتوفان تبديل به سروتونين مي شود و بعدها به شكل ملاتونين در مي آيد.همه ما ملاتونين را به عنوان هورمون سلامت مي شناسيم زيرا سيستم ايمني را تقويت مي كند و بافت سلول ها را در طول استراحت دوباره مي سازد. ملاتونين هم هنگام خواب به بدن كمك مي كند و هم بعد از بيدار شدن باعث مي شود احساس خوبي داشته باشيد.

وزن كم مي كنيد

ورزشكاراني كه غذاهاي سرشار از فراكتوز (مثل عسل) نسبت به ديگران 10 برابر بيشتر چربي مي سوزانند و سطح استقامت خود را افزايش مي دهند. عسل به عنوان سوخت براي بدن عمل مي كند و كبد را قادر مي سازد تا گلوكز بيشتري توليد كند.

وقتي گلوكز توليد مي شود به مغز هشدار مي دهد كه سطح قند بالاست و آن را مجبور مي كند كه هورمون هاي سوخت چربي را آزاد كند. براي اين كه متوجه تغييرات بيشتري در سيستم كاهش وزن تان شويد رژيم عسل را دنبال كنيد و در تمام روز عسل را جايگزين شكر كنيد.

به علاوه قبل از خواب يك ليوان آب گرم با سه قاشق پر عسل بخوريد.

احساس بهتري نسبت به خودتان خواهيد داشت.  
فوايد عسل فقط به داشتن خواب خوب و كاهش وزن محدود نمي شود بلكه براي گلودرد نيز مي توان از آن به عنوان داروي سرفه استفاده كرد. 2 قاشق عسل بدترين گلودردها را هم درمان مي كند اما براي كودكان زير يكسال پيشنهاد نمي شود.

 

خوردن عسل

چرا بايد عسل را قبل از خواب بخوريم؟

 

از فوايد ديگر عسل مي توان به موارد زير اشاره كرد:

از جرم گرفتن دندان جلوگيري مي كند. 
به درمان آلرژي كمك مي كند. 
سيستم ايمني بدن را تقويت مي كند. 
به كودكاني كه دچار رفلكس اسيد معده هستند كمك مي كند. 
درست است كه عسل خوشمزه است اما نبايد در مصرف آن زياده روي كرد. فقط به يك قاشق اكتفا كنيد چون شكر آن بالاست. پس زياده روي باعث مي شود عسل ديگر مفيد نبوده بلكه مضر باشد. مصرف عسل به ديابتي ها توصيه نمي شود. كساني كه مبتلا به بيماري ديابت هستند براي مصرف عسل ابتدا بايد با پزشك مشورت كنند.

منبع : سايت نمناك


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۰۶:۰۲ ] [ ملودي ] [ نظرات (1) ]

تايلند به خاطر شرايط تفريحي و طبيعت شگفت انگيزش به يكي از محبوب‌ترين مقاصد گردشگري جهان تبديل شده است. سرزمين‌هاي رؤيايي كه در تايلند وجود دارد را شايد فقط در قاب عكس‌ها ديده باشيد. درياي زلال و شفاف، جنگل‌هاي انبوه و سواحلي با ماسه‌هاي نرم و درخشان چيزي نيست كه همه جا كنار هم پيدا شود. در تايلند شما با يك فرهنگ كاملا متفاوت آشنا مي‌شويد. مي‌توانيد ماجرا جويي كنيد و حتي براي كشف دنياي ناشناخته به اعماق دريا برويد. اما يك نقطه تايلند از همه مشهورتر است. جزيره‌اي بزرگ در جنوب غربي اين كشور كه همه نام آن را مي‌دانند. بله درست حدس زديد، جزيره پوكت تايلند!


جزيره پوكت بي‌شك يكي از بهشت‌هاي روي كره زمين است كه انسان به آن قدم مي‌گذارد. اگر از هواي نسبتا گرم آن بگذريم، مناظر طبيعي شگفت انگيزي كه مي‌توان مشاهده كنيد در هيچ جاي دنيا يافت نمي‌شود. اينجا بهترين محل براي گذراندن تعطيلات است. براي سفر به پوكت ابتدا شما بايد ويزاي كشور تايلند را تهيه كنيد. براي گرفتن ويزا لازم است به صورت شخص در سفارت اين كشور حضور پيدا كنيد. مراحل صدور ويزاي گردشگري حدود يك هفته كاري زمان مي‌برد و هزينه آن حدود ۳۵ يورو است.

 


واحد پول تايلند 

واحد پول كشور تايلند بات است كه با علامت اختصاري THB شناخته مي‌شود، امروز در مرداد ماه ۱۳۹۷ هر بات معادل ۳۱۷ تومان است. براي سفر به اين كشور در اين شرايط ارزي بهتر است كه پول خود را به بات تبديل كنيد. چون تهيه دلار براي شما گران‌تر خواهد شد.

پوكت كجاست، راهنماي سفر به پوكت تايلند


هزينه‌هاي سفر به پوكت

تور‌هاي گردشگري معمولا در تمامي سال برنامه‌هاي خاصي را براي اين مقصد محبوب در نظر دارند كه معمولا بين ۵ تا ۱۰ ميليون تومان بسته به شرايط تور، هتل و تعداد روز اقامت هزينه دارد. اما اگر بخواهيم هزينه‌ها را براي سفر انفرادي حساب كنيم بايد بگوييم شما اول نياز به بليط هواپيما داريد. براي تهيه بليط هواپيما از تهران به پوكت از ۴ ميليون تومان شروع مي‌شود.ما براي شما مطمن ترين و جذاب ترين سفر به پوكت رو با تور پوكت نوروز 98 سلام پرواز رو بهتون معرفي ميكنيم !

تهيه سيم كارت

اما زماني كه شما وارد پوكت مي‌شويد براي استفاده از تلفن همراه بهتر است به جاي رومينگ، از سيم‌كارت‌هاي داخلي كشور تايلند استفاده كنيد. در همان فرودگاه و اكثر فروشگاه‌هاي شهر سيم‌كارت به راحتي و با هزينه بسيار پايين وجود دارد كه تهيه آن بسيار آسان است. خوشبختانه اين سيم كارت‌ها به اينترنت پر سرعت متصل هستند و مدل مسافرتي آن‌ها براي ۷-۱۰ و ۳۰ روز فعال خواهد بود.

پوكت كجاست، راهنماي سفر به پوكت تايلند


آب و هواي پوكت

پوكت به خاطر شرايط جغرافيايي و قرارگيري آن در نزديكي خط استوا، در تمام طول سال داراي يك نوع آب و هواي گرم و مرطوب است. در واقع بيشتر اوقات دماي هواي اين جزيره حدود ۳۰ درجه بالاي صفر است و رطوبت نيز معمولاً از ۵۰ درصد فراتر مي‌رود. براي همين است كه شما با شرايط آب و هواي كمي سختي مواجه خواهيد شد. يك نكته بسيار مهم ديگر كه بايد به خاطر داشته باشيد اين است كه هواي پوكت بيشتر اوقات باراني است. پس شما بايد ضمن آنكه براي اين سفر لباس‌هاي خنكي همراه خود مي‌بريد. همچنين براي مقابله با باران‌هاي شديد آن نيز آمادگي داشته باشيد. نكته ديگري كه بايد درباره اين سفر بدانيد اين است كه به دليل شرايط جغرافيايي و آب و هوايي اين منطقه، حشرات مزاحم زيادي در هواي آن وجود دارند كه شما را آزار مي‌دهند. براي رهايي از دست آن‌ها از حشره كش‌هاي مخصوص كه در فروشگاه‌هاي شهر فروخته مي‌شود تهيه كنيد و هميشه آن را همراه خودتان داشته باشيد.

پوكت كجاست، راهنماي سفر به پوكت تايلند


هزينه اقامت

بعد از اينكه به پوكت رسيديد بايد در يك هتل مستقر شويد. هزينه يك شب اقامت در يك هتل ۳ ستاره حدود ۱۰۰ هزار تومان، هتل ۴ ستاره ۲۰۰ هزار تومان و هتل ۵ ستاره تا ۵۰۰ هزار تومان است. اما اگر قصد داشته باشيد به صورت گروهي يك خانه در شهر پوكت اجاره كنيد قيمت‌ها به اين صورت است كه اجاره يك آپارتمان ۱ خوابه ۱۳ هزار بات و آپارتمان ۳ خوابه ۲۵ هزار بات است كه البته اگر شما خانه را در خارج از شهر كرايه كنيد حدود ۳۰ درصد مي‌توانيد هزينه كمتري بپردازيد.

هزينه حمل و نقل 

اما يكي ديگر از هزينه‌هاي مهم، هزينه حمل و نقل شهري است. در شهر پوكت و كلا كشور تايلند ماشين‌هاي بسيار كوچك قرمزي وجود دارند كه به آن‌ها توك توك مي‌گويند، هزينه استفاده از آن‌ها بين ۴۰ تا ۱۰۰ بات است و از نظر قيمتي مناسب‌ترين وسيله براي سفر درون شهري هستند. همچنين شما مي‌توانيد از اتوبوس‌هايي كه سانگسيو نام دارد نيز استفاده كنيد اين اتوبوس‌هاي عمومي اگر به رنگ آبي باشند هزينه بليط آن‌ها ۴۰ بات و اگر صورتي باشند ۱۵ بات است. اما اگر بخواهيد كمي ولخرجي كنيد و يك ماشين شخصي كرايه كنيد، هزينه آن حدود روزي ۱۲۰۰ بات است. همچنين هزينه سوار شدن در قائل كنار دريا نيز ساعتي ۵۰۰ بات است.

پوكت كجاست، راهنماي سفر به پوكت تايلند


هزينه غذا

فرهنگ غذايي تايلند يك فرهنگ خاص و جالب است، شايد خيلي از غذا‌هاي اينجا به مذاق شما خوش نيايد، اما امتحان كردن آن‌ها بد نيست، زيرا نمونه چنين غذا‌هايي را در هيچ كجاي ديگر نمي‌توانيد پيدا كنيد. در اين شهر غذا‌هاي خياباني زيادي وجود دارند، هر جا كه برويد عده‌اي روي چرخ دستي‌هايي در حال فروش غذا هستند؛ اگر مي‌خواهيد هزينه‌ها را كنترل كنيد بهتر است از آن‌ها غذا بخريد، هزينه پرداختي شما در اين صورت زير ۴۰ بات خواهد بود. رستوران‌هاي شلوغ و ارزان قيمتي هستند كه مي‌توانيد با پرداخت ۶۰ بات يك غذاي نسبتاً خوب بخوريد. اما اگر بخواهيد مثلاً از يك برند معروف مانند مك دونالد ساندويچ تهيه كنيد بايد حدود ۲۰۰ بات هزينه كنيد.

هزينه تفريحات 

اما مهمترين بخش سفر به پوكت، شركت در تفريحات مختلف و هيجان انگيز آن است كه باعث مي‌شود شما خستگي چندين ساله كاري خود را رفع كنيد و خاطراتي شاد و جذاب را براي خودتان به ارمغان بياوريد. اما هزينه اين تفريحات چقدر است؟ در پوكت تور‌هاي داخلي وجود دارد كه شما را به گشت و گذار در جزيره‌هاي خاص آن مي‌برد، جزيره‌هايي محاصره شده با دريا كه انبوه درختان سر به فلك كشيده و جانواران مختلف آن يك حس شگفت انگيز را براي شما ايجاد مي‌كنند، هزينه استفاده از اين تور‌ها حدود ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ بات است. اگر هم بخواهيد در ساحل درياي شفاف و نقره‌اي پوكت غواصي كنيد بايد بين ۱۹۰۰ تا ۴۰۰۰ بات به پردازيد. همچنين استفاده از سافاري در جنگل حدود ۲۰۰۰ بات برايتان خرج برمي‌دارد. اگر در ساحل باشيد و خوب به اطراف نگاه كنيد، فيل‌هايي را مي‌بينيد كه آماده سوار كردن شما هستند هزينه فيل سواري نيز بين ۴۰۰ تا ۱۴۰۰ بات است.

پوكت كجاست، راهنماي سفر به پوكت تايلند


مناطق گردشگري پوكت

اين جزيره جذاب تايلندي، آنقدر مناطق مختلف تفريحي و طبيعي جذابي دارد كه هيچ كس قادر به معرفي همه آن‌ها نيست. ما سعي كرديم در ادامه مهمترين مناطق گردشگري پوكت را به شما معرفي كنيم تا در زمان كوتاهي كه در اين شهر اقامت داريد بتوانيد با تنوع بالا از ديدن آن‌ها لذت ببريد.

محل سنتي يا قديمي شهر

محله قديمي پوكت كه به آن old town مي‌گويند شمال ساختمان‌ها و خانه‌هايي است كه در گذشته دور و به شكل و شمايل سنتي در آن ساخته شده اند. خانه‌هايي با معماري ساده و جالب، خيابان‌هاي باريك و معابد كوچك كه در گوشه و كنار آن ديده مي‌شوند. در اين منطقه فروشگاه‌هاي وجود دارد كه صنايع دستي مردمان بومي را مي‌فروشند. اينجا بهترين محل براي مزه كردن غذاي محلي پوكت است.

پوكت كجاست، راهنماي سفر به پوكت تايلند


روستاي روي آب koh panyee

اما اگر هنوز هم به ديدن مناطق سنتي زندگي مردم علاقه داريد. پيشنهاد ما ديدن روستاي عجيب و جالبي است كه خانه‌هاي آن روي آب بنا شده است. همه خانه‌ها اينجا چوبي است و با پايه‌هاي بلندي كه درون آب فرورفته و روي آن خانه‌ها بنا شده اند. ساير خانه‌ها هم با راه‌رو‌هاي باريك چوبي به يك ديگر متصل هستند و در جلوي درب آن‌ها بجاي ماشين، قايق‌هايي پارك مي‌شود كه مردم با آن‌ها رفت و آمد مي‌كنند. در اينجا مي‌توانيد با مردم محلي غذا بخوريد و يا صنايع دستي را كه در خانه‌هايشان درست مي‌كنند به عنوان سوغاتي خريداري كنيد.

پوكت كجاست، راهنماي سفر به پوكت تايلند


معبد زيباي چالونگ

يكي از چيز‌هايي كه در بدو ورود به اين كشور به چشم مي‌خورد، تفاوت بسيار زياد فرهنگي بين ايران و تايلند است. تفاوتي كه حتي در شكل ساختمان‌ها نيز به راحتي ديده مي‌شود. حالا كه تا اين منطقه از جهان آمده‌ايد، حتماً بايد معابد زيبا آن را نيز ببينيد. در فاصله ۸ كيلومتري مركز پوكت؛ معبد بودايي چالونگ قرار گرفته است كه از معماري جذاب و فضاي سبز زيباي كه در اطراف آن قرار دارد مي‌توانيد حس عجيبي دريافت كنيد. بازديد از معبد براي عموم آزاد است و پيشنهاد مي‌كنيم كه حتماً آن را در برنامه خود قرار دهيد.

پوكت كجاست، راهنماي سفر به پوكت تايلند

براي مشاهده ادامه مطلب " اينجا " كليك كنيد ...!


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۴۰:۱۵ ] [ ملودي ] [ نظرات (0) ]

همانطور كه مي دانيد عكاسان حرفه اي براي خود مكاني را به وجود مي آورند كه در آن ابزارهاي لازم عكسبرداري حرفه اي فراهم است. اين مكان آتليه نام داشته و بيشتر افراد از آن بهره مي گيرند.

راه اندازي آتليه عكاسي خانگي خودتان قطعا مزاياي زيادي دارد، اما مزيت اصلي آن اين است كه مي توانيد مقدار زيادي پول صرفه جويي كنيد، چراكه استوديوي خانگي خودتان را داريد. استوديوهاي تجاري زيادي وجود دارند كه به شما اجازه مي دهند استوديو و تجهيزات آنها را در ازاي مبلغ معيني اجاره كنيد، اما اگر استوديوي خانگي خودتان را داشته باشيد، ديگر لازم نيست هزينه اضافي صرف اجاره يك استوديو و تجهيزات نورپردازي مورد نياز كنيد.

اگر شما خودتان يك استوديو نداشته باشيد، جدا از اين كه مجبوريد براي استفاده از يك استوديوي تجاري اجاره پرداخت كنيد، بايد جلسات عكاسي خود را نيز مطابق با برنامه آنها تنظيم كنيد. هنگامي كه آتليه خودتان را داشته باشيد، مجبور نيستيد طبق برنامه كسي ديگر كار كنيد. شما هيچ وقت نمي دانيد چه موقع يك چيز الهام بخش به ذهنتان خطور مي كند و داشتن يك استوديوي خانگي آماده براي استفاده در هر زماني كه بخواهيد، قطعا براي رشد شما به عنوان يك عكاس سودمند است.

يكي از مزاياي عكاسي در استوديو اين است كه شما تحت كنترل مطلق تمام عناصر داخل آن فضا قرار داريد، و علت آن اين است كه شما تمام جنبه هاي نورپردازي در آن محيط را كنترل مي كنيد. افراد اغلب فكر مي كنند كه كار كردن در يك آتليه خانگي، يا هر استوديوي عكاسي ديگري به معني بودن در يك محيط كنترل شده و رسمي است. اما هميشه اينطور نيست، چون هنوز جاي زيادي براي شرايط خلاقانه وجود دارد كه مي توانيد در استوديوي خانگي خودتان آنها را امتحان كنيد. در واقع ممكن است افكت هاي بسيار چشمگيري (دراماتيكي) كشف كنيد كه در كار استوديوي شما خيره كننده هستند.

هنگام راه اندازي استوديوي عكاسي خانگي خودتان، بايد در نظر بگيريد كه برخي از استوديوهاي عكاسي قسمت هاي شيشه اي يا پنجره دارند، كه اجازه ورود نور طبيعي را مي دهند. در استوديوهاي ديگري كه تحت عنوان «استوديوهاي تاريك (خاموش)» شناخته شده اند، هيچ نور طبيعي وارد اتاق نمي شود و آنها تنها بر تجهيزات نورپردازي مورد استفاده در استوديو متكي هستند. اين كه شما كدام يك از آنها را انتخاب كنيد، به اين كه مي خواهيد چطور با نور طبيعي يا مصنوعي كار كنيد، بستگي دارد.

در مطلب بعدي به اهميت «نورپردازي» براي استوديو عكاسي خودتان خواهيم پرداخت. عكاسي را در تلگرام و اينستاگرام دنبال نماييد تا از مقاله هاي بعدي در زمينه ساخت آتليه يا استوديو عكاسي مطلع شويد.

آتليه ها استوديو هاي عكاسي بزرگي هستند كه مي توان در آن تصاوير جذابي به ثبت رساند.

منبع : akasee


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۴۵:۱۲ ] [ ملودي ] [ نظرات (2) ]

سفر به اصفهان

 

يكي از دغدغه هاي مسافراني كه به اصفهان سفر ميكنند محل اقامت است

 

در اصفهان مراكز اقامتي بسياري وجود دارند كه نسبت به هتل هاي 4 يا 5 ستاره با هزينه كمتر، خدمات مطلوبي به گردشگران ارائه ميدهند.

گردشگران معمولا به دنبال هتل ارزان در اصفهان مي گردند و از آنجايي كه در اصفهان هتل نسبت به تعداد گردشگران بسيار كم است، گزينه ي بعدي ميتواند اجاره منزل مبله در اصفهان باشد كه در نقاط مختلف اصفهان و متناسب با انواع سليقه ها يافت مي شود.

منزل مبله در اصفهان به صورت لوكس به شما اين امكان را مي دهد كه همان ويژگي هايي كه در هتل ها به دنبالشان بوديد را داشته باشيد با اين تفاوت كه اين امكانات به صورت شخصي تر در اختيار شما قرار مي گيرد و در مقابل منزل مبله در اصفهان به صورت ساده تر و ارزان تر به شما اين امكان را مي دهد كه بودجه خود را صرف گردش و اقامت طولاني تري كنيد و از سفر خود بيشتر لذت ببريد.

هتل ارزان در اصفهان با سبك هاي متفاوت وجود دارد كه برخي از آنها با معماري خاص و سنتي هستند و به گردشگران اين امكان را مي دهد كه بتوانند با سبك معماري سنتي اصفهان آشنا شوند اما از آنجايي كه در اصفهان مناطق گردشگري بسياري وجود دارد كه برخي از آنها با اين نوع سبك معماري سنتي هستند و حتي بسيار زيباتر، مي توانيد محل اقامت ساده تر و ارزان تري انتخاب كنيد و بيشتر وقت خود را صرف بازديد از اين مكان هاي زيبا كنيد.

از آنجايي كه ممكن است هتل مناسبي در نزديكي مكان گردشگري مورد نظر شما وجود نداشته باشد، اجاره منزل مبله در اصفهان در محدوده مورد نظرتان به شما اين امكان را مي دهد كه دسترسي سريع تر و راحت تري به مكان هاي گردشگري مورد علاقتان داشته باشيد.

امكاناتي كه در منزل مبله در اصفهان مي توانيد داشته باشيد ممكن است بهتر از امكانات موجود در هتل ارزان در اصفهان باشد، نظير آشپزي كردن و يا اگر منزل لوكس باشد|، اسفاده شخصي از سونا، استخر و ...

درحالي كه اگر در هتل اقامت داشته باشيد براي صرف غذا و صبحانه معمولا بايد به رستوران هتل و يا رستوران هاي ديگر مراجعه كنيد و يا براي استفاده از امكاناتي نظير سونا و استخر و ... فقط در ساعات و روزهاي مشخصي مي توانيد از اين امكانات بهره مند شويد.

براي اقامت در هتل تعداد افرادي كه مي توانند در يكي از اتاق هاي هتل اقامت داشته باشند محدود است و اگر تعدادتان نسبتا زياد باشد ممكن است در اتاق ديگري دور از خانواده و دوستانتان بمانيد درحالي كه اجاره منزل مبله در اصفهان به شما اين امكان را مي دهد كه همه ي افراد خانواده و يا دوستانتان هر لحظه در كنارتان باشند و در كنار هم اوقات خوشي را سپري كنيد.

اميدواريم هنگام سفر به اصفهان بتوانيد بهترين محل را براي اقامتتان بيابيد و سفر خوشي را برايتان آرزومنديم.

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۴۰:۳۳ ] [ ملودي ] [ نظرات (1) ]

گوگل همواره سعي داشته است تا با ارائه سرويس هاي كاربردي گوناگون مشكلات كاربران را در سريع ترين زمان ممكن برطرف سازد. اگر يك دانشجوي ساده باشيد و يا يك جهانگرد ماجراجو، استفاده از ابزاري چون گوگل ترنسليت (Google Translate) فهم و درك تان را نسبت مردم ساير جهان آسان تر مي كند.

مترجم گوگل حالا به يكي از كاربردي ترين و بهترين سرويس هايي تبديل شده كه تا به حال كمپاني مستقر در مانتين ويو به بازار عرضه كرده است. در صورت نياز مبرم به مترجم گوگل نيز مي توانيد اپليكيشن آن را روي ديوايس هوشمند خود نصب نموده و لذت استفاده از يك مترجم جيبي را با جان و دل حس كنيد.

مترجم گوگل در كنار ويژگي هاي متعدد، زبان هاي مختلفي را در خود جاي داده كه قادر است هر كدام از آن ها را در سريع ترين زمان ممكن به يكديگر ترجمه نمايد. در اين مطلب قصد داريم نحوه استفاده از بهترين مترجم دنيا را به شما آموزش دهيم؛ پس تا پايان مطلب با ما همراه باشيد.

مترجم گوگل، بهترين مترجم دنيا

پيش از هر چيزي بايد بدانيد كه گوگل ترنسليت يك ابزار مترجم رايگان است كه از سوي كمپاني گوگل براي مرورگرهاي دسكتاپ، مرورگرهاي تلفن هاي هوشمند و همچنين سيستم هاي عامل اندرويد و iOS منتشر شده است. لازم به ذكر است كه نسخه هاي دسكتاپ و موبايل قادر به ترجمه متن و صفحات وب هستند.

 
 

علاوه بر اين با استفاده از API توسعه دهندگان، مي توانيد ابزار مترجم مختص به خود را ايجاد كنيد. همگان مي دانيم كه هر چه تعداد زبان هاي پشتيباني شده بيشتر باشد، كاربران بيشتري به سمت يك سرويس خاص مي روند. در رابطه با همين موضوع مترجم گوگل در مجموع بيش از 100 زبان بين المللي را در بر گرفته و مي تواند آن ها را به سريع ترين شكل ممكن ترجمه نمايد.

نسخه هاي نصب شونده ي اين مترجم (اپليكيشن ها) توانايي ترجمه ي اسناد را هم دارند.

اين در حالي است كه اگر به زبان هاي كمتر شناخته شده مراجعه كنيد، خواهيد فهميد كه گوگل ترنسليت براي آن ها تنها نقش فرهنگ لغات را بازي مي نمايد تا چيز ديگر. همچنين مترجم گوگل از تمام زبان هايي كه در آن وجود دارد به طور كامل پشتيباني نمي كند و اين زبان ها قادر به استفاده از تمام ويژگي هاي اين سرويس نيستند.

به عنوان مثال زبان فرانسه از تمام امكانات مترجم گوگل به صورت كامل پشتيباني مي كند. در مقابل زبان عربي قادر به پشتيباني از قابليت عكاسي نيست. اگر بخواهيم در زبان هاي اين مترجم ريزتر شويم مي توان به زباني چون هوسا نيز اشاره كرد. اين زبان عمدتاً در نيجريه كاربرد دارد و پشتيباني مترجم گوگل از آن به ترجمه ي متن ختم مي شود.

قابليت هاي نسخه مرورگر مترجم گوگل

همانطور كه گفته شد گوگل ترنسليت يك ابزار مترجم رايگان است كه از سوي كمپاني گوگل براي مرورگرهاي دسكتاپ، مرورگرهاي تلفن هاي هوشمند و همچنين سيستم هاي عامل اندرويد و iOS منتشر شده است. اين سرويس قابليت هاي مختلفي را روي نسخه وب به كاربران خود ارائه مي دهد.

هنگامي كه از يك مترجم استفاده مي كنيد بسته به زبان انتخابي خود بايد بدانيد كه چنين سرويس هايي گاهاً قادر به ارسال ترجمه دقيق متون براي شما نيستند. بنابراين انتظارات تان را كمي پايين بياوريد و سعي كنيد با جايگزين كردن بهترين ترجمه ها براي لغات گوناگون به متن دلخواه خود برسيد. در ادامه مي خواهيم قابليت هاي نسخه مرورگر اين مترجم را به شما آموزش دهيم.

 • ترجمه لغات و متون

*اين قسمت در مجموع به چند زير بخش تبديل مي شود: ترجمه عادي متن ها و لغات، بخش تعريف/مترادف/ذكر مثال/تلفظ صحيح كلمات، دست خط (Handwriting)، كيبورد مجازي، ترجمه سريع و پيشنهاد كلمات.

براي ترجمه لغات و متون خود وارد نسخه مرورگر اين سرويس شويد. پس از آن در كادر نوشتن (تكست باكس)، لغت و يا متن مورد نظر خود را وارد و سپس روي دكمه Translate ضربه بزنيد.

به وسيله منويي كه در بالاي كادر نوشتن قرار دارد نيز مي توانيد زبان مبدأ و مقصدتان را انتخاب كنيد. مترجم گوگل در كسري از ثانيه لغت و يا متن وارد شده را به زبان مورد نظر شما ترجمه مي كند.

با كليك روي آيكن كيبورد يك منوي كشويي داراي گزينه هاي مختلف شما باز مي شود.

اين سرويس قادر است تعريف كلمه، مترادف آن، مثال‌هايي براي كاربرد كلمه مورد نظر در جملات و همچنين نحوه تلفظ صحيح كلمات را در اختيار كاربران قرار دهد.

در رابطه با همين موضوع مي توانيد براي يادگرفتن تلفظ صحيح يك لغت، پس از وارد كردن كلمه مورد نظرتان روي آيكن بلندگو واقع در پايين كادر نوشتن ضربه بزنيد. مطمئناً اگر با نسخه مرورگر مترجم گوگل كار كرده باشيد با 2 آيكني كه در پايين كادر نوشتن قرار دارد مواجه شده ايد:

 

با كليك روي آيكن ميكروفون قادر هستيد با گفتن كلمه و يا عبارت مورد نظر در مقابل بلندگوي دستگاه اقدام به ترجمه آن به زبان دلخواه خود نماييد. با كليك روي آيكن كيبورد نيز يك منوي كشويي برايتان باز مي شود. اين منو كيبورد مجازي و قابليت دست خط را براي شما فعال مي كند.

با انتخاب كيبورد مجازي مي توانيد به راحتي عبارت هاي خود را به زبان هاي ديگر (مانند فرانسوي و يا روسي) نوشته و ترجمه نماييد. با استفاده از گزينه دست خط نيز قادر هستيد كلمات و عبارات تان را جهت ترجمه با دست خط خود بنويسيد.

البته با وجود قابليت ترجمه صوتي استفاده از اين گزينه طاقت فرسا به هيچ عنوان پيشنهاد نمي شود. براي فعال شدن قابليت ترجمه سريع و پيشنهاد عبارات نيز از بالاي صفحه نمايش روي گزينه Turn off instant translation ضربه بزنيد.

 • ترجمه اسناد

براي ترجمه اسناد خود پيش از هر چيزي وارد نسخه مرورگر اين سرويس شويد. پس از آن از سمت پايين كادر نوشتن روي translate a document ضربه بزنيد. سپس با كليك كردن روي گزينه Choose فايل مورد نظر خود را براي ترجمه آپلود نماييد.

 

به وسيله گزينه هايي كه در بالاي كادر نوشتن قرار دارند نيز مي توانيد زبان مبدأ و مقصدتان را انتخاب كنيد. در آخر كافيست براي مشاهده نسخه ترجمه شده سند آپلود شده روي دكمه Translate ضربه بزنيد. لازم به ذكر است كه اين سرويس از فرمت هاي PDF ،TXT ،DOC ،PPT ،XLS و RTF پشتيباني مي كند.

 • ترجمه محتواي متني وبسايت ها

اگر وارد سايت خاصي شده ايد كه مي خواهيد كليه بخش هاي آن را به زبان مورد نظر خود ترجمه نماييد كافيست آدرس وبسايتي كه به آن مراجعه كرده ايد را از نوار آدرس مرورگر كپي كرده و داخل كادر نوشتن مترجم گوگل Paste نماييد. از طريق منوي بالاي كادر نوشتن زبان مبدأ و مقصد را انتخاب و سپس روي دكمه Translate ضربه بزنيد.

 

با انجام اين كار به پنجره ديگر منتقل مي شويد كه در آن قادر خواهيد بود نسخه ترجمه شده وبسايت را مشاهده كنيد. از سمت راست بالاي صفحه با كليك روي گزينه Original از بخش View نيز مي توانيد مجدداً نسخه اصلي وبسايت مورد نظر را ببينيد.

اگر فكر مي كنيد كه ترجمه اجزاي وبسايت به درستي صورت نگرفته است، قادر خواهيد بود با نگه داشتن نشانگر ماوس روي آن بخش و انتخاب گزينه Contribute a better translation به تصحيح آن بپردازيد. ضمناً اين بخش نسخه اصلي و ترجمه نشده كلمات را نيز در اختيارتان قرار مي دهد.

 • اضافه كردن كلمات به Phrasebook

*اين قسمت در مجموع به چند زير بخش تبديل مي شود: به اشتراك گذاري ترجمه، كپي كردن ترجمه.

بد نيست بدانيد كه نسخه مرورگر مترجم گوگل امكان ذخيره كلمات پر اهميت را به كاربران خود ارائه مي كند. احتمالاً پس از ترجمه لغت مورد نظر خود، 3 آيكن متفاوت در كادر ترجمه به چشم تان خورده است. در رابطه با همين موضوع با ضربه زدن روي آيكن ستاره قادر هستيد كلمه مورد نظر خود را به Phrasebook اضافه نماييد.

 

در صورتي كه وارد حساب كاربري جيميل خود شده باشيد نيز Phrasebook با آن همگام سازي شده و روي تمام پلتفرم ها در دسترس خواهد بود. علاوه بر اين با كليك روي آيكن كناري آن مي توانيد نسخه ترجمه شده را كپي كرده و با ضربه زدن روي آيكن به اشتراك گذاري نيز قادر خواهيد بود آن را در سرويس ها و شبكه هاي اجتماعي مختلف به اشتراك بگذاريد.

در آخر نيز بگوييم كه براي دسترسي به Phrasebook كافيست آيكن ستاره مانند بزرگي كه در گوشه سمت راست و بالاي صفحه نمايش قرار دارد را انتخاب كنيد.

قابليت هاي نسخه همراه مترجم گوگل

كمپاني پر آوازه گوگل در چند سال اخير ضمن تقويت سرويس هاي خود و رفع مشكلات آن ها كاري كرده كه اين سرويس ها در همه جا و در همه حال در دسترس باشند. از اين رو براي استفاده از مترجم همراه گوگل مي توانيد اپليكيشن آن را براي دو پلتفرم اندرويد و iOS دانلود نماييد.

نسخه همراه و نسخه مرورگر مترجم گوگل شباهت زيادي به يكديگر دارند.

هنگامي كه از يك مترجم استفاده مي كنيد بسته به زبان انتخابي خود بايد بدانيد كه چنين سرويس هايي گاهاً قادر به ارسال ترجمه دقيق متون براي شما نيستند. بنابراين انتظارات تان را كمي پايين بياوريد و سعي كنيد با جايگزين كردن بهترين ترجمه ها براي لغات گوناگون به متن دلخواه خود برسيد. در ادامه مي خواهيم قابليت هاي نسخه همراه (لينك دانلود در انتهاي مطلب) اين مترجم را به شما آموزش دهيم.

 • ترجمه لغات و متون

*اين بخش در مجموع به چند زير بخش تبديل مي شود: ترجمه عادي متن ها و لغات، بخش تعريف/مترادف/ذكر مثال/تلفظ صحيح كلمات، دست خط (Handwriting)، بخش Conversation Mode، ترجمه تصويري.

براي ترجمه لغات و متون خود وارد اپليكيشن گوگل ترنسليت شويد. پس از آن در كادر نوشتن (تكست باكس)، لغت و يا متن مورد نظر خود را وارد كنيد. به وسيله منويي كه در بالاي كادر نوشتن قرار دارد نيز مي توانيد زبان مبدأ و مقصدتان را انتخاب نماييد. مترجم گوگل در كسري از ثانيه لغت و يا متن وارد شده را به زبان مورد نظر شما ترجمه مي كند.

 

اين سرويس قادر است تعريف كلمه، مترادف آن، مثال‌هايي براي كاربرد كلمه مورد نظر در جملات و همچنين نحوه تلفظ صحيح كلمات را در اختيار كاربران قرار دهد. در رابطه با همين موضوع مي توانيد براي يادگرفتن تلفظ صحيح يك لغت، پس از وارد كردن كلمه مورد نظرتان روي آيكن بلندگو در بالا و سمت چپ صفحه نمايش ضربه بزنيد.

با استفاده از گزينه دست خط (Handwriting) مي توانيد كلمات و عبارات تان را جهت ترجمه با دست خط خود بنويسيد.

با كليك روي آيكن ميكروفون قادر هستيد به Conversation Mode سوييچ كرده و با گفتن كلمه و يا عبارت مورد نظر در مقابل بلندگوي دستگاه اقدام به ترجمه آن به زبان دلخواه خود نماييد. از بالاي صفحه دو زبان مورد نظرتان را انتخاب (مثلاً انگليسي و فارسي) و پس از آن دكمه ميكروفون را لمس كنيد.

حالا زماني كه خودتان مي خواهيد صحبت كنيد روي دكمه فارسي ضربه بزنيد و هر زمان كه فرد انگليسي زبان مي خواهد صحبت كند روي دكمه English ضربه بزنيد و گوشي را مقابل او قرار دهيد.

گوگل ترنسليت به صورت خودكار معني جمله را به زبان انتخاب شده ترجمه مي كند. با كليك روي آيكني كه در سمت راست آيكن ميكروفون قرار دارد نيز قادر هستيد قابليت دست خط (Handwriting) را فعال نماييد.

 

با استفاده از گزينه دست خط مي توانيد كلمات و عبارات تان را جهت ترجمه با دست خط خود بنويسيد؛ البته با وجود قابليت ترجمه صوتي استفاده از اين گزينه طاقت فرسا به هيچ عنوان پيشنهاد نمي شود. اما يكي از جذاب ترين بخش هاي اپليكيشن مترجم گوگل مربوط به ترجمه تصويري مي شود.

با كليك روي آيكن ميكروفون قادر هستيد به Conversation Mode سوييچ كرده و با استفاده از صوت كلمات خود را ترجمه نماييد.

با كليك روي آيكن دوربين به ابزار عكس برداري منتقل خواهيد شد. دوربين دستگاه خود را روي عكس مورد نظر تنظيم نماييد. سپس با ضربه زدن روي آيكون چشم قابليت ترجمه سريع را فعال كنيد. اين در حالي است كه با عكس برداري از كلمه مورد نظر نيز مي توانيد آن را به زبان دلخواه خود ترجمه نماييد.

براي اين كار بهتر است بخش Align Text را تا حد امكان روي عبارت و يا كلمه مورد نظر خود قرار دهيد. پس از ثبت تصوير اپليكيشن گوگل ترنسليت برخي كلمات را مشخص خواهد كرد كه براي ترجمه آن ها كافيست انگشت خود را روي كلمات مشخص شده بكشيد و آن ها را برجسته كنيد.

 

قابليت ترجمه تصوير. پس از ثبت تصوير با كليك روي آيكن مربع شكل در پايين صفحه تمامي كلمات شناخته شده به به رنگ آبي در مي آيند.

در صورتي كه خواستار ترجمه يك تصوير آماده هستيد، كافيست از طريق آيكن گالري در سمت چپ دكمه شاتر، عكس مورد نظر خود را انتخاب و سپس اقدام به برجسته كردن ناحيه هاي مورد نياز كنيد. بخش ترجمه تصويري گوگل كاربردهاي فراواني دارد اما متأسفانه براي تمام زبان ها در دسترس نيست.

 • ترجمه آفلاين به همراه ترجمه پيامك هاي دريافتي

در دسترس نبودن هميشگي اينترنت امري غير قابل انكار است. تيم ترجمه گوگل نيز به خوبي به اين موضوع واقف بوده و قابليت ترجمه آفلاين را به اپليكيشن اين سرويس اضافه كرده است. از اين رو براي انجام ترجمه از يك زبان به زبان ديگر بايد بسته آفلاين زبان هاي مورد نظر خود را دانلود نماييد.

. بخش ترجمه تصويري گوگل كاربردهاي فراواني دارد اما متأسفانه براي تمام زبان ها در دسترس نيست.

يك بار ديگر نيز بگوييم كه تمام زبان هاي موجود از اين ويژگي بهره مند نيستند. براي دريافت بسته آفلاين يك زبان، كافيست با باز كردن منوي انتخاب زبان روي آيكن فلش مانندي كه كنار هر يك از آن ها قرار دارد ضربه بزنيد تا بسته آفلاين آن زبان دانلود شود. براي مديريت بسته‌ هاي آفلاين نيز به تنظيمات رفته و سپس به بخش Offline languages مراجعه كنيد.

 

علاوه براين قادر خواهيد بود با استفاده از قابليت SMS Translation، پيامك هاي دريافتي خود را نيز ترجمه نماييد. براي اين كار روي آيكن سه نقطه در بالاي صفحه ضربه بزنيد و سپس گزينه SMS Translation را انتخاب كنيد. پس از آن فهرست پيامك هايتان نشان داده مي شود كه با انتخاب موارد دلخواه قادر به ترجمه آن ها خواهيد بود.

 • اضافه كردن كلمات به بخش Phrasebook

*اين بخش در مجموع به چند زير بخش تبديل مي شود: به اشتراك گذاري ترجمه، كپي كردن ترجمه و تمام صفحه كردن ترجمه.

بد نيست بدانيد كه نسخه همراه مترجم گوگل امكان ذخيره كلمات پر اهميت را به كاربران خود ارائه مي كند. احتمالاً پس از ترجمه لغت مورد نظر خود، وجود آيكن هاي مختلف در كادر ترجمه به چشم تان خورده است. در رابطه با همين موضوع با ضربه زدن روي آيكن ستاره در بالا و سمت چپ اين كادر قادر هستيد كلمه مورد نظر خود را به (Phrasebook (Star اضافه نماييد.

 

در صورتي كه وارد حساب كاربري جيميل خود شده باشيد نيز Phrasebook با آن همگام سازي شده و روي تمام پلتفرم ها در دسترس خواهد بود. علاوه بر اين با كليك روي اولين آيكن كه در سمت چپ و پايين كادر ترجمه قرار دارد مي توانيد نسخه ترجمه شده كلمات و عبارات را كپي كرده و با ضربه زدن روي آيكن مربع مانند ترجمه حاصل را در صفحه اي بزرگ تر مشاهده كنيد.

علاوه بر اين با ضربه زدن روي آيكن به اشتراك گذاري قادر خواهيد بود ترجمه كلمه و يا عبارت مورد نظر را در سرويس ها و شبكه هاي اجتماعي مختلف به اشتراك بگذاريد. براي دسترسي به بخش Phrasebook كافيست روي آيكن ستاره مانند كه در پايين صفحه نمايش قرار دارد ضربه بزنيد.

در آخر نيز بگوييم كه اين اپليكيشن تاريخچه اي از موارد ترجمه شده قبلي را در خود نگه مي دارند. بنابراين مي توانيد به سرعت به مواردي كه قبلاً آن ها را ترجمه كرده ايد دست يابيد. شايد لقب بهترين مترجم دنيا را به گوگل ترنسليت داده باشيم اما اين سرويس هنوز هم با نقض هاي ريز و درشتي دست و پنجه نرم مي كند كه اميدواريم در آينده برطرف شوند.

Google Translate
 • Google Translate
 • قيمت: رايگان
 • سازنده: .Google, Inc
 • سيستم عامل: iOS و اندرويد
 • حجم: 64.5 / 12.8 مگابايت

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۸ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۵۵:۳۱ ] [ ملودي ] [ نظرات (0) ]

چگونه براي دروس خود، اهداف آموزشي بنويسيم؟

تعيين اهداف آموزشي در طرح درس

يكي از مهم ترين قدم ها در مسير طراحي درس، تعيين اهداف آموزشي است. تعيين اهداف آموزشي نه تنها به اساتيد كمك مي كند، دقيقا برنامه درسي خود را تعيين كنند و فعاليت هاي آموزشي را بر اساس اهداف درس تنظيم نمايند بلكه به دانشجويان نيز كمك مي كند، انتظارات استاد را شناخته و برنامه تحصيلي خود را بر اساس اهداف درس مشخص كنند. 

چرا تعيين اهداف آموزشي مهم است؟

 كمك به طراحي درس: طراحي هر درسي بعد از تعيين موضوع، با تعيين اهداف آموزشي دنبال مي شود. اهداف هر درس به استاد كمك مي كند كه دقيقا تعيين كند از ارائه درس چه هدفي را دنبال مي كند و دانشجويان پس از پايان دوره به چه قابليت هايي بايد دست پيدا كرده باشند.

كمك به ارزشيابي دانشجويان: ارزشيابي درسي كه به درستي طراحي شده باشد و اهداف آموزشي مشخصي دارد، نه تنها دشوار و چالش انگيز نيست بلكه ارزشيابي و امتحان، هم براي استاد و هم براي دانشجو قابل پيش بيني و برنامه ريزي است. در دروسي كه اهداف آموزشي مشخصي ندارند، معمولا دانشجويان نمي دانند چطور بايد آن را مطالعه كنند و چه مواردي را ياد بگيرند. از طرف ديگر اساتيد نيز نمي دانند كدام بخش هاي درس از اهميت بيشتري برخوردار است و تاكيد و تمركز بر يادگيري در كدام قسمت هاي درس بايد صورت گيرد. اما درسي كه اهداف آموزشي مشخص و از پيش تعيين شده اي دارد، هم به اساتيد و هم به دانشجويان درك اوليه اي از مفاد امتحاني و نحوه ارزشيابي درس ارائه مي كند.

تسهيل يادگيري: وقتي اهداف آموزشي دروس مشخص نيست معمولا دانشجويان نمي دانند چه مواردي را ياد بگيرند و چگونه يادگيري خود را در عرصه عمل به كار گيرند. استاد با تعيين اهداف آموزشي به دانشجويان كمك مي كند يادگيري خود را از طريق فعاليت ها و جلوه هاي رفتاري مشخصي بروز دهند از اين طريق نه تنها قابليت سنجش و پيگيري يادگيري دانشجويان تسهيل مي شود بلكه دانشجويان نيز مي آموزند كه دانش، بينش و مهارتي كه كسب كرده اند را در قالب رفتارهاي قابل سنجش و ارزيابي نشان دهند و در عمل به كار گيرند.

اهداف كلي و اهداف جزئي

كارشناسان حوزه آموزش اعتقاد دارند اهداف آموزشي به دو گروه اهداف كلي و اهداف رفتاري تقسيم مي شوند. اهداف كلي، اهداف نهايي درس هستند يعني اهدافي كه طراح درس علاقمند است دانشجويان پس از گذراندن درس، قابليت انجام و تحقق آنها را داشته باشند. در واقع اهداف كلي، توشه اي است كه دانشجو از گذراندن يك درس با خود خواهد برد و در زندگي استفاده خواهد كرد. اهداف رفتاري، اهداف جزئي تري هستند كه در جهت نيل به اهداف كلي تعيين مي شوند. به عبارت ديگر اهداف رفتاري، مراحل رسيدن به اهداف كلي را بازگو مي كنند. براي مثال اگر هدف كلي يك درس، ايجاد قابليت تفكر انتقادي باشد، اهداف رفتاري درس مي تواند شامل مطالعه متون مختلف، سنجش اعتبار نويسنده، بررسي اعتبار منابع و يا مباحثه در كلاس درس باشد. بنابراين اهداف رفتاري يا جزئي، بيشتر متضمن فعاليت هاي آموزشي درس در جهت نيل به اهداف كلي هستند.

مثال: 

هدف كلي: 

دانشجو پس از پايان درس بايد قادر باشد، يك موقعيت اخلاقي را در مناسبات اجتماعي تحليل كند.

اهداف جزئي: 

-    دانشجو يك داستان در مورد چالش اخلاقي را مي خواند.

-    دانشجو در گروه خود در مورد داستان بحث مي كند.

-    دانشجو نظر خود را در قالب يك مقاله مي نويسد.

چگونه اهداف آموزشي بنويسيم؟

طراحي آموزشي بايد در قالب جملات روشن با افعال ساده و فعال نوشته شوند. بايد حتي المقدور از افعال كلي و غير قابل اندازه گيري مانند "آموختن"، "دانستن"، "فهميدن" و غيره اجتناب كرد و افعال قابل مشاهده و ارزيابي را جايگزين كرد مانند "فهرست كردن"، "نام بردن"، "درست كردن"، "اندازه گيري كردن"، "محاسبه كردن" و غيره.

مثال:

هدف كلي: 

دانشجو پس از گذراندن درس بايد قابليت تطبيق نظريه تكامل را در موقعيت هاي جديد كسب كند.

اهداف جزئي:

-    دانشجو بايد بتواند نظريه تكامل را توضيح دهد.

-    دانشجو بايد بتواند نظريه تكامل را در قالب چند مثال توصيف كند.

-    دانشجو بايد بتواند مصاديق تائيد نظريه تكامل را در طبيعت پيدا كند.

عوامل موثر بر تعيين اهداف آموزشي

دانش پيشين دانشجويان: يكي از عواملي كه بر تعيين اهداف آموزشي درس، موثر است ميزان اطلاعات پيشين دانشجويان در زمينه درس است. اگر براي مثال شما درس فيزيك 2 را تدريس مي كنيد واضح است كه ميزان تسلط دانشجويان به مباحث فيزيك 1 بايد مد نظر قرار گيرد. اما در صورتي كه درسي كه ارائه مي كنيد مستقيما، به پيش نياز خاصي وابسته نيست، در اين صورت بايد اطلاعات پيشين دانشجو را در زمينه مورد تدريس از طرق ديگري بسنجيد. براي مثال با يك امتحان ساده در جلسه اول يا با برگزاري يك جلسه پرسش و پاسخ در آغاز ترم مي توانيد ميزان اطلاعات پيشين دانشجويان را تخمين بزنيد. در صورتي كه متوجه شديد دانشجويان اطلاعات زمينه اي كافي ندارند از جمله اهداف آموزشي درس شما بايد يادآوري مباحث دروس قبل و پيش نيازها باشد.

زمان: زماني كه براي تدريس در نظر داريد نقش مهمي بر تعيين اهداف آموزشي درس دارد اگر شما مشغول طراحي درسي هستيد كه قرار است يك ترم تحصيلي مثلا برابر با 14 الي 18 هفته تدريس شود، اهداف آموزشي بلند مدتي تعريف خواهيد كرد اما در صورتي كه جلسات كوتاهي داريد و يا يك جلسه كارگاه آموزشي، بنابراين بايد اهداف درس را منطبق با زماني كه در دسترس داريد تعيين نمائيد.

مباحث مهم درس:  هر درس لاجرم از موضوعات مختلفي تشكيل شده است و اصولا ماهيت علم چنين است كه بسيار وسيع و دامنه دار است از اين رو بايد دقت كنيد در تعيين اهداف آموزشي روي مباحث مهم و كليدي تاكيد كنيد. دقيقا قابليت هايي را در نظر بگيريد كه در زمينه درس، مهم تر از بقيه هستند يا براي زندگي، كار يا تحصيل دانشجويان بيشترين تاثير را دارند. اهداف آموزشي را بر اساس موضوعات مهم تعريف كنيد و از حواشي ديگر صرف نظر كنيد.

تعيين اهداف آموزشي بر مبناي طبقه بندي شناختي بلوم 

يكي از فراگيرترين روش ها براي تعيين اهداف درس، منطبق كردن اهداف بر اساس طبقه بندي شناختي بلوم است. به باور بلوم، يادگيري مراحل مختلفي دارد كه به صورت پلكاني عمق يادگيري را بيشتر كرده و به فراگيري ماندگار مي انجامند. طبقه بندي بلوم شش سطح دارد (حافظه، فهميدن، كاربرد، تجزيه و تحليل، تركيب و ارزيابي)  البته اين نظريه در سال هاي اخير توسط تعدادي از روان شناسان تربيتي مورد بازنگري قرار گرفته و نسخه به روز شده اي از طبقه بندي شناختي بلوم امروزه عرضه شده كه بيشتر مورد توجه روان شناسان آموزشي قرار دارد. در اين طبقه بندي، تفكر به دو سطح پائين و بالا تقسيم شده است. در تفكر سطح پائين، ذهن انسان درگيري اندكي با اطلاعات كسب شده دارد و يادگيري بيشتر در سطح حافظه باقي مي ماند. در سطح تفكر پائين مراحل يادگيري به "به خاطر سپردن" و "فهميدن" محدود هستند. جالب است بدانيم كه بسياري از منتقدين نظام آموزشي بر اين باورند كه بسياري از دروس ما چه در سطح ابتدايي و چه دانشگاهي، بر اساس سطح تفكر پائين طراحي شده اند و تكيه بيش از حد بر محفوظات و به خاطر سپردن بدون درگير شدن ذهن با موضوع، مشكل بسياري از دروس است.

در تفكر سطح بالا، چهار مرحله وجود دارد "كاربرد"، "تجزيه و تحليل"، "نقد و ارزيابي" و "آفرينش". در طراحي دروس به مدرسان پيشنهاد مي شود كه هر چه بيشتر دانشجويان را با مراحل سطح بالاي تفكر درگير كنند به اين وسيله كه اهداف آموزشي را از صرفا اتكا به حافظه به سمت فعاليت هاي درگير كننده ذهن با موضوع از قبيل كاربرد در عمل، تجزيه و تحليل، نقد و ارزيابي و خلق و آفرينش يك اثر جديد پيش ببرند. در اين صورت يادگيري از حافظه كوتاه مدت به حافظه بلند مدت منتقل شده و يادگيري ماندگار و بلندمدتي در ذهن دانشجو ايجاد مي شود.

چند مثال

اهداف آموزشي بر اساس طبقه بندي يادگيري بلوم (نسخه بازنگري شده)

(مرحله 1:به خاطر سپردن): دانشجو بايد بتواند اسامي عناصر جدول مندليف را به خاطر سپارد.

(مرحله 2: فهميدن): دانشجو بايد بتواند قانون جاذبه را به زبان خود توضيح دهد.

(مرحله 3: كاربرد): دانشجو بايد بتواند يك برنامه به زبان پاسكال بنويسيد.

(مرحله 4: تجزيه و تحليل): دانشجو بايد بتواند عوامل شكست آلمان در جنگ جهاني اول را تحليل كند.

(مرحله 5: نقد و ارزيابي): دانشجو بايد بتواند نظريه تكامل داروين را نقد كند.

(مرحله 6: خلق و آفرينش): دانشجو بايد بتواند يك قطعه موسيقي بديع بسازد.

منبع


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۸ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۴۵:۲۴ ] [ ملودي ] [ نظرات (0) ]

لينك سازي يكي از مهمترين كار هايي است كه يك وبسايت براي پيشرفت به آن نياز دارد . خيلي از كساني كه به تازگي وارد دنياي سئو و بهينه سازي وبسايت شده اند با واژه لينك سازي كمي مشكل دارند و دقيق نميدانند كه چطور ميبايست لينك سازي طبيعي انجام داد .

قبل از هرچيزي بايد بگم لينك سازي به فاكتور هاي زيادي بستگي دارد كه با سرچ در گوگل ميتوانيد به اين فاكتور ها دسترسي داشته باشيد . لينك سازي در وبلاگ ها نيز يكي از بهترين روش هاي دريافت لينك طبيعي ميباشد كه در اين مقاله قصد داريم به شما توضيح دهيم كه چگونه ميتوانيد از وبلاگدهي ها لينك دريافت كنيد .

تا انتهاي اين مقاله همراه ما باشيد :

لينك سازي در وبلاگ ها

همانطور كه در ابتداي اين مقاله عرض كرديم لينك سازي در وبلاگ ها يك روش طبيعي ميباشد و از روش هاي كلاه سياه به حساب نمي آيد البته بعضي از سئوكار ها به اين حرف اعتقاد ندارند و اختلاف نظر در آن وجود دارد ولي به هرحال با توجه به تجربه شخصي بنده لينك ساختن در وبلاگ ها در صورتي كه اصولي باشد باعث افزايش رتبه ميشود .

ساخت بك لينك در وبسايت ها قواعدي را به همراه دارد كه اگر به آنها توجه كنيد درصد پنالتي شدن وبسايت را به صفر خواهد رساند .

سعي كنيد در تمامي وبلاگدهي ها عضو شويد و براي خود حداقل يك وبلاگ راه اندازي كنيد . از آن جايي كه وبلاگ يك ساب دامين از دامين اصلي ميباشد داراي دامين آتوريتي بالايي است و تنها كاري كه شما ميبايست انجام دهيد اين است كه در وبلاگ ها شروع به توليد محتوا كنيد و پيج اتوريتي وبلاگ خود را افزايش دهيد و سپس در آنها شروع به لينك ساختن نماييد .

نكته :

 • اگر با نحوه نوشتن رپورتاژ آگهي آشنايي داشته باشيد بايد بدانيد كه قرار دادن تعداد زيادي لينك در يك مقاله تاثير كمي خواهد داشت و حتما ميبايست در مقالات خود از ۳ الي ۴ لينك استفاده نماييد .
 • لينك گرفتن از وبلاگ هايي كه با پيج اتوريتي ۱ هستند نيز اهميت دارد ولي اگر پيج اتوريتي وبلاگ خود را بيشتر كنيد تاثير ان چند برابر خواهد شد
 • در لينك سازي خود تنوع داشته باشيد يعني فقط با يك انكر تكست يا كلمه كليدي لينك سازي انجام ندهيد و كلمات كليدي خود را تغيير دهيد .
 • فقط در وبلاگدهي ها لينك سازي انجام ندهيد و در فروم ها و … نيز اقدام به لينك سازي كنيد .
 • بيشتر وبلاگدهي ها لينك هاي بصورت فالو ميدهند بنابراين سعي كنيد از وبلاگ هايي لينك بگيريد كه دامين اتوريتي بالاتري نسبت به سايت شما دارند .
 • توجه كنيد كه فقط در وبلاگ ها به وبسايت خود لينك ندهيد يعني در يك مقاله ۱۰۰۰ كاراكتري كه در آن ۵ لينك وجود دارد سعي كنيد ۲ يا ۳ لينك به وبسايت خود دهيد و مابقي لينك ها را به وبلاگ ديگر و يا سايت ديگر دهيد .

اگر به نكاتي كه در بالا گفته ايم به درستي عمل كنيد حتما نتيجه خوبي خواهيد گرفت فقط توجه داشته باشيد كه در لينك سازي عجله اي وجود ندارد و سعي كنيد كم كم اقدام كنيد همچنين يك مقاله راجب به لينك سازي در فروم ها نيز منتشر كرده ايم كه پيشنهاد ميكنم حتما مطالعه نماييد .

ليست بهترين وبلاگدهي هاي ايراني

وبلاگدهي هاي گوناگوني وجود دارند كه شما ميتوانيد در انها اقدام به لينك سازي كنيد كه از قديمي ترين آنها ميتوان بلاگفا , ميهن بلاگ , رز بلاگ و … را اشاره نمود كه علاوه بر لينك ساختن در انها ميتوانيد بازديدكننده به وبسايت خود جذب نماييد .

بالاترين دامين آتوريتي در بين وبلاگ هاي ايراني مطعلق به بلاگفا ميباشد كه داراي دامين اتوريتي ۷۲ است كه بنظر بنده يكي از بهترين وبلاگدهي ها ميباشد . درضمن تعدادي وبلاگ با پيج اتوريتي بالاي ۳۰ نيز در وبسايت تسمينو به فروش گذاشته شده است كه ميتوانيد آن ها را خريداري نموده و در آن ها اقدام به لينك ساختن نماييد .

در وبلاگدهي هاي خارجي نيز لينك سازي انجام دهيم ؟

سيستم هاي وبلاگدهي زيادي وجود دارد در خارج از كشور كه با دامين اتوريتي گاها ۱۰۰ نيز ميباشد مانند وردپرس , بلاگر و … ولي توصيه ميكنيم كه بيشتر در وبلاگدهي هاي ايراني فعاليت داشته باشيد زيرا اين وبلاگدهي ها بيشتر فيلتر هستند و بازديد كننده ايراني نميتوانيد جذب كنيد ولي دركل وبلاگدهي هاي خارجي نيز مفيد هستند ولي نه به اندازه وبلاگدهي هاي ايراني .

نتيجه

لينك بيلدينگ يكي از مهمترين فعاليت ها در سئوي خارجي وبسايت ميباشد و هر وبسايتي ميبايست آن را به درستي انجام دهد و لينك سازي نيز روش هاي گوناگوني دارد كه يكي از آن ها وبلاگ ها ميباشند كه شما با انتشار رپورتاژ اگهي در اين وبلاگ ها ميتوانيد لينك هاي مفيدي را دريافت كنيد .

اميدوارم كه از اين مقاله آموزش سئو و لينك بيلدينگ راضي بوده باشيد و با نظرات خود درباره اين مطلب ديگران را نيز درباره نظرات خود آگاه كنيد

ما براي شما حدود 200 وبلاگ قرار ميدهيم كه ميتونيد لينكسازي رو با مبلغ ناچيزي انجام بديد ليست وبلاگ هارو مشاهده كنيد

http://helenmusic.blogtez.com

http://helenmusic.tebyan.com

http://dlmusicnewsong.parsfa.com

http://newmusicpop.rozblog.com

http://musicdlsong.mihanblog.com

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://moosighijadid.blog.ir

http://ahanghayeshad.parsiblog.com

http://ahanglove.blogsky.com

http://ahangirani.niloblog.com

http://radiomusic.emyspot.com/blog/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://HappyMusicdownload.blogspot.com

http://downloadahang.eklablog.com

http://mp3ahang.hatenablog.com

http://helenmusicir.wordpress.com

http://musicremix.fardblog.com

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://musiciranijadid.avablog.ir

http://musicghamgin.javanblog.ir

http://ahangirani2018.monoblog.ir

http://musicorkest.farsiblog.com

https://musicirooni.site123.me

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://newmusic2018.vcp.ir

http://tehranmusic.blogsazan.com

http://rezamohebi.doodlekit.com/blog

http://bestmusic.mizbanblog.com/

http://radiomusic.emyspot.com/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://ahang2019.tinysite.ir/

http://avamusic.parsablog.com/

http://mp3baran.blogtez.com

http://ahangmojaz2018.bestblog.ir

http://abrmusic.roomfa.com/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://newsongmusic.niloblog.com

http://ahangirooni.blogsky.com

http://musicshad.persianblog.ir

http://www.oldmusicall.loxblog.com

http://radiojavanmusic2019.mihanblog.com

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://ahangtaraneh.hamrahblog.com

http://akadmusic.weblog.com.co

http://radiomusic.limoblog.ir

http://pormusic.negarablog.ir

http://alexmusic.blograz.ir

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://ahangirooni.vistablog.ir

http://blogmusic.noblog.ir

http://nex1music.kowsarblog.ir

http://nicmusic.madblog.ir

https://sites.google.com/site/ahoomusic2019/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://jenabmusic.blogr.ir

http://nicemelody.sitearia.ir

http://popmusic.wallinside.com

http://faridmusicall.yektablog.net

http://simamusic.takblog.net

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://bia2music.bigsite.ir

http://ahangfa.azadblog.com

https://sites.google.com/site/musicall2019/

http://arismusic.tebyan.net/newindex.aspx

http://musicgold2019.blogsky.com/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://ahangnatanz.tebyan.net/newindex.aspx

http://persianmusic2019.mihanblog.com

https://sedabaran2019.blogspot.com/

http://bornamusic1998.loxblog.com/

https://sites.google.com/site/romanjadid2019

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://aradmusic.tebyan.net/newindex.aspx

http://ardalanmusic.loxblog.com/

http://topmusic2019.mihanblog.com

https://sites.google.com/site/romanasheghaneh22

http://bluemusic4.blogsky.com/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://wikimusic2019.mihanblog.com

http://moosighi2019.tebyan.net/newindex.aspx

http://catmusic2019.loxblog.com/

http://sahelmusic2019.mihanblog.com

https://tehmusic2019.blogspot.com/

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://ahang2020.tebyan.net/newindex.aspx

http://newmusic2019.mihanblog.com

http://azadmusic.blogsky.com/

https://asramusic2019.blogspot.com/

http://popmusic2019.mihanblog.com

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://Farskids2019.mihanblog.com

http://roztaraneh.tebyan.net/newindex.aspx

https://musicazad2020.blogspot.com/

http://atenaahang.mihanblog.com

http://yasmusic2010.loxblog.com/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://mahanmusic2019.mihanblog.com

https://ahangpop.persianblog.ir

http://hanrimp3.loxblog.com/

https://parniamusic.blogspot.com

http://vidamusic.unblog.fr/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://ahangfarsi2019.blogsky.com/

http://beckmusic.blogsky.com/

http://ahangseda.tebyan.net/newindex.aspx

https://sites.google.com/site/lormusic2000/

http://lionmusic1100.loxblog.com/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://rockmusic.tebyan.net/newindex.aspx

http://ariamusic2020.loxblog.com/

http://daryamp3.mihanblog.com

https://ahangkordijadid.persianblog.ir

http://ahangkhas2020.blogsky.com/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

https://ahanglorijadid.persianblog.ir

http://leylaahang2019.loxblog.com/

http://badrudmusic.tebyan.net/newindex.aspx

http://ArefMusicall.mihanblog.com

https://sites.google.com/site/kordimusic2019/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

https://moosighi2019.blog4ever.com

http://dogmusic2211.loxblog.com/

http://musicjadid2019.mihanblog.com

https://musicshomalinew.persianblog.ir

http://royataraneh.blogsky.com

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

https://musicjonoobi.persianblog.ir

http://natashadl.mihanblog.com

http://musicirani.niniweblog.com

http://hiradmusic2020.loxblog.com/

http://oldmusic1.blogsky.com/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

https://sites.google.com/site/ketabjadid11/

https://sites.google.com/site/beytoote11/

https://sites.google.com/site/yellowmusic23

https://www.plurk.com/helenmusic

https://www.smore.com/wpcvs

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

https://www.wykop.pl/mikroblog/

http://www.leapzipblog.com/profile/helenmusic76

https://parsamusic65072360.wordpress.com/blog/

http://eduahang.ucoz.net

https://oldmusichappy.blogspot.com

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

https://musicwedding2020.blogspot.com

https://radiojavan11.blogspot.com/

https://ahangshad2010.blogspot.com/

https://musicbirthday.persianblog.ir/

https://taranehasheghaneh.persianblog.ir/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

https://moeinmusic11.persianblog.ir

https://narjesmusic.persianblog.ir

https://mahanmusic2018.persianblog.ir

http://zahramosighi.blogsky.com

http://eshghtaraneh.blogsky.com/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://silvermusic2020.blog.ir/

http://javadmusic2019.vcp.ir/

http://perspolismusic.niloblog.com/

http://sepahanmusic.niloblog.com/

http://esteghlalmusic.niloblog.com/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://tractormusic.niloblog.com/

http://zobahanmusic.niloblog.com/

http://fooladmusic.niloblog.com/

http://nasajimusic.niloblog.com/

http://abadanmusic.niloblog.com/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://parsjonoobimusic.niloblog.com/

http://sepidroodmusic.niloblog.com/

http://messimusic.mizbanblog.com/

http://suarezmusic.haniablog.com/

http://albamusic.dibablog.com/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://arturmusic.asemanblog.com/

http://ronaldomusic.bestblog.ir/

http://modricmusic.bestblog.ir/

http://kroosmusic.bestblog.ir/

http://marcelomusic.bestblog.ir/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://neymarmusic.farsiblog.com/

http://eriksenmusic.sitearia.ir/

http://kanemusic.sitearia.ir/

http://cavanimusic.sitearia.ir/

http://rabiotmusic.sitearia.ir/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://pogbamusic.rozblog.com/

http://jonesmusic.rozblog.com/

http://hazardmusic.rozblog.com/

http://willanmusic.rozblog.com/

http://kantemusic.rozblog.com/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://abidalmusic.rozblog.com/

http://cotimusic.rozblog.com/

http://alabamusic.rozblog.com/

http://reusmusic.rozblog.com/

http://ozilmusic.rozblog.com/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://avamusic22.parsablog.com

http://musicirooni.parsablog.com/

http://avasong.parsablog.com/

http://radiomusic1.parsablog.com/

http://ahangbaran.blogr.ir/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://musicbaran20.blogr.ir/

http://ganjamusic.blogr.ir/

http://bia2music.blogr.ir/

http://popmusic1.blogr.ir/

http://behmusic.blogr.ir/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://orangemusic.noblog.ir

http://rohammusic.monoblog.ir/

http://azitamusic.monoblog.ir/

http://sheydamusic.monoblog.ir/

http://wikisedamusic.monoblog.ir/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://voryamusic.blogsky.com/

http://aydinmusic.blogsky.com/

http://bitamusic.hamrahblog.com/

http://shohrehmusic.hamrahblog.com/

http://hamedmusic.hamrahblog.com/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://pashamusic.hamrahblog.com/

http://mehrimusic.hamrahblog.com/

http://hadimusic.hamrahblog.com/

http://alirezamusic.hamrahblog.com/

http://najmemusic.hamrahblog.com/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://rostammusic.blogsky.com/

http://marymusic.blogsky.com/

http://samarmusic.madblog.ir/

http://taranehirani.limoblog.ir/

http://mosighiold.limoblog.ir/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://atenamusic.blograz.ir/

http://mehdimusic.aslblog.ir/

http://atiemusic.loxblog.com/

http://azadehmusic.loxblog.com/

http://hanrymusic.loxblog.com/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

https://bigidoomusic.persianblog.ir/

https://dadashmusic.persianblog.ir/

http://aryanamusic.rozblog.com/

http://fazmusic.blogr.ir/

http//farskids.blogr.ir


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۱۱:۲۹ ] [ ملودي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 19
دیروز : 30
افراد آنلاین : 1
همه : 5273
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ /  گیربکس اتوماتیک خرید از بانه / قیمت گوشی سامسونگقیمت گوشی آیفونخرید لپ تاپ استوک / انجام پروژه متلب / چگونه جذب خود کنیم / قالیشویی در رشت / انجام پروژه های متلب /سایت ایرونی / عکاسی صنعتی / بازی اندروید / آموزش فتوشاپ / telegram channel subscribers / چت روم / خرید آبنما خانگی /  قیمت آجر / خدمات گرافیک فیلابی / دستگاه حضور و غیاب / باران چت